Korzystając z Patronite możesz zautomatyzować zarządzanie swoim serwerem Discord- dzięki temu Patroni mogą być automatycznie przypisywani do wyznaczonych przez Ciebie ról. 

Jak to działa? 

1. Zaloguj się na swoje konto 

2. Wejdź w zakładkę Discord/Konfiguracja serwera

3. Następnie naciśnij przycisk “Podłącz swój serwer Discord”

4. Zostaniesz poproszony o autoryzację swojego serwera dla BOTa Patronite - aby integracja działała BOT Patronite musi mieć uprawnienia, aby nadawać i obierać role na Twoim serwerze Discord.

Ważne! To jednak nie koniec: rola “Patronite” musi być także najwyżej w hierarchii ról! Aby to zmienić wejdź w ustawienia swojego serwera na platformie Discord i przeciągnij rolę “Patronite” na samą górę listy ról.

5. Ponownie odwiedź swój profil Patronite - tym razem odwiedź zakładkę Discord/Progi i role

W tej zakładce możesz przypisać role, które zostaną automatycznie nadane Patronom wspierającym Cię w wybranych progach. Pamiętaj, że możesz przypisać do progu więcej niż jedną rolę! 

Historia operacji:

Wszystkie operacje wykonywane przez BOT Patronite są rejestrowane w „Historii Operacji” dostępnej po podłączeniu serwera Discord Discord/Konfiguracja serwera.

Uwaga! Listę Patronów podpiętych do Discorda oraz ról, jakie mają nadane, możesz sprawdzić tutaj: Patroni z podłączonym kontem Discord.

Instrukcja dla Patronów: 

Pamiętaj, że warunkiem skutecznej integracji jest połączenie konta Patrona z kontem Discord! W tym celu każdy z Twoich Patronów musi: 

1. Wejść w zakładkę „Strefa Patrona/Discord”.

2. Połączyć swoje konto Discord z kontem Patronite: Połącznie z Discord.

Ważne! Upewnij się, że Twoi Patroni wiedzą o tym wymaganiu! Możesz wysłać im np. taką wiadomość: 

Drodzy Patroni, w moich progach zapraszam Was na mój serwer Discord - aby skutecznie i automatycznie dodać Wam odpowiednią rolę połączcie swoje konto Patronite ze swoim kontem Discord. W tym celu należy wejść w zakładkę Strefa Patrona/Discord

Często zadawane pytania: 

Przypisałem role i nic się nie dzieje – dlaczego? 

Serwery Discord i Patronite synchronizowane są nie częściej niż co dwie godziny. Poczekaj chwilę i jeżeli nadal nie będzie zmian skontaktuj się z nami przez Grupę Wsparcia Autorów lub email  kontakt@patronite.pl 

Wystąpił błąd „Nie udało się przypisać hierarchii ról”? 

Najprawdopodobniej nie przestawiłeś roli „Patronite” na samą górę na liście ról na Twoim serwerze Discord. Wejdź w zakładkę Server Settings/Roles w Discord. 

Czy można obsługiwać z poziomu Patronite więcej niż jeden serwer Discord? 

Obecnie nie. Jednak, jeśli uważasz, że to ważne - daj nam znać na  kontakt@patronite.pl 

Patroni zgłaszają, że nie są przypisywani do ról? 

Upewnij się, że połączyli swoje konto Discord z Patronite w zakładce Strefa Patrona/Discord