Tworząc progi warto pamiętać, że Patroni przekazują Ci swoje pieniądze - warto więc podziękować im za to nawet symbolicznym upominkiem! Poniżej zebraliśmy 10 najczęstszych nagród w progach, które mogą stanowić dla Ciebie inspirację!

  1. Zamknięta grupa - doskonałe narzędzie, by zgromadzić wspierających w jednym miejscu! W grupie na Facebooku/Discordzie/Steamie lub innych platformach możecie rozmawiać, budować relacje, dzielić się linkami. Oprócz budowania relacji na poziomie Autor - Patron, tworzą się także relacje pomiędzy Patronami!
  2. Nazwy Patronów w napisach końcowych - po aktywacji w swoim profilu masz dostęp do informacji, kto Cię wspiera. W łatwy sposób możesz przygotować planszę końcową, na której uhonorujesz wszystkich Patronów!
  3. Wcześniejszy dostęp do nowych odcinków na Youtubie/podcastów - ta nagroda jest prosta, ale sprawdza się doskonale - jest szczególnie atrakcyjna dla osób, które nie mogą doczekać się kolejnego materiału!
  4. Zakulisowe materiały - zdecydowanie atrakcyjną nagrodą jest wpuszczenie Patronów za kulisy Waszej pracy - spontaniczne vlogi, livestreamy, materiały, pokazujące tworzenie filmów “od kuchni”... To wszystko z pewnością zainteresuje najwierniejszych widzów! 
  5. Elektroniczny certyfikat Patrona - możesz dać swojemu Patronowi elektroniczny certyfikat w ramach podziękowania za wsparcie i wspieranie rozwoju Twojej pasji!
  6. Drobne nagrody rzeczowe - mogą to być pocztówki z wyjazdów, symboliczne upominki związane z Tobą lub Twoją twórczością… a może coś całkiem nieoczywistego!
  7. Zaangażowanie Patronów w Twoją twórczość - warto zapytać swoich Patronów o radę lub zaangażować ich w tworzenie nowych materiałów, aby poczuli jeszcze większą więź z Tobą!
  8. Rozmowa lub spotkanie - może to być spotkanie online, telefon czy rozmowa na videochatcie. Krótka kawa z Patronami może być doskonałą okazją do lepszego poznania się!
  9. Pomoc z zakresu Twojej twórczości - to, co robisz, niewątpliwie sprawia, że znasz się na tym! Warto dać Patronom możliwość zapytania Cię o coś, co interesuje ich w ramach dziedziny Twojej pasji!
  10. Kartka z autografem - wielu Patronów cieszy się ze spersonalizowanej kartki z autografem Twórcy - to znak, że Autor wie, że jest wspierany! Może warto zapytać swojej społeczności czy taka nagroda by ich ucieszyła? :)


Pamiętaj! W progach możesz wpisać wiele różnych nagród, jednak najważniejsze jest ich dostarczenie! Warto zastanowić się nad realnymi nagrodami, które będziesz mógł przekazać swoim Patronom.