O playliście możesz myśleć jak o folderze, w którym zgromadzone są pliki audio. Dzięki takim “folderom” dużo łatwiej jest zarządzać wieloma odcinkami/seriami podcastów!

Za pomocą playlist możesz: 

 1. łatwo porządkować uploadowane odcinki (np. według serii) 
 2. podpinać pod swój profil na Patronite Audio więcej niż jednego RSSa
 3. ustawiać widoczność playlist (z odcinkami, pobieranymi za pomocą RSSa) dla konkretnych grup odbiorców

Jak dodać playlistę? 

Przejdź do podstrony Patronite Audio - podcasty, a następnie do sekcji Lista Twoich playlist.
Teraz kliknij “Dodaj playlistę”


a) Opcja 1: Dodawanie playlisty z odcinkami, uploadowanymi ręcznie 

W pierwszej kolejności wybierz nazwę playlisty - a następnie dodaj do niej odcinki. W tabeli widoczne są dwa okna - po lewej stronie zobaczysz wszystkie odcinki, dodane już przez Ciebie do Patronite Audio. Jeśli chcesz, żeby konkretne odcinki znalazły się w playliście - przenieś je do okna po prawej stronie. Jeśli w Patronite Audio nie ma jeszcze Twoich odcinków - w każdej chwili możesz je dodać

Ważne! W tej opcji nie możesz określić widoczności playlisty (np. tylko dla Patronów) - ponieważ jeden odcinek może znajdować się teoretycznie na wielu playlistach. Pamiętaj jednak, że możesz ograniczyć dostępność konkretnego materiału w ustawieniach danego odcinka! 

b) Opcja 2: Dodawanie playlisty z odcinkami, pobieranymi przez RSS

Jeśli chcesz, żeby w playliście pojawiły się odcinki, pobierane z konkretnego adresu RSS - musisz podpiąć go pod playlistę. W pierwszej kolejności wpisz nazwę playlisty, a następnie zaznacz pole “Czy playlista ma odcinki w RSS?”


Następnie, w widocznym polu dodaj link RSS, w którym znajdują się odcinki

Kolejny krok to określenie, kto zyska dostęp do playlisty: 

 1. dla wszystkich - ta opcja chyba nie wymaga wyjaśnienia!
 2. dla wszystkich użytkowników Patronite - dostęp do playlisty zyska każdy zalogowany użytkownik Patronite Audio 
 3. dla wszystkich patronów - dostęp do playlisty zyskają wszyscy Twoi Patroni (bez względu na kwotę wsparcia)
 4. dla patronów z konkretnym progiem - dzięki tej opcji możesz udostępnić playlistę Patronom z wybranych, konkretnych progów (np. tylko 10 i 50 zł)

Ważne! Po wyborze widoczności playlisty dla Patronów wspierających określoną kwotą, możesz wybrać zestaw progowy dla danej playlisty, dodać nowy lub edytować już istniejący. Zestawy progowe to narzędzie, które pozwala na tworzenie puli progów i używanie ich w ramach części funkcjonalności dostępnych na Patronite.pl. Więcej informacji o zestawach progowych znajdziesz tutaj.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak sprawdza się układ wielu playlist z odcinkami pobieranymi po RSS - zajrzyj na profil Braci Sekielskich w aplikacji Patronite Audio! 

Praktyczne zastosowania

W jakich przypadkach Autorzy stosują playlisty? 

 1. Wcześniejszy dostęp dla Patronów
  Tworzysz playlistę “Wczesny dostęp - dla Patronów!” i podpinasz pod nią RSS z odcinkami, które mają być dostępne dla Patronów np. 3 dni przed oficjalną premierą. W ustawieniach playlisty określasz, że ma być dostępna np. tylko dla Patronów z progu 20 zł i większego.
  Możesz również ręcznie uploadować odcinki do tej playlisty, a następnie po premierze zmieniać ustawienia ich widoczności (z opcji “dla wszystkich Patronów” na “dla wszystkich”) 
 2. Porządkowanie serii
  Jeśli w ramach swojego podcastu masz kilka serii - uporządkuj je w playlisty, żeby Patroni i słuchacze łatwiej mogli “konsumować” Twój content audio! Zobacz, jak robi to np. Radio Nowy Świat
  Tip: w nazwie playlisty możesz używać emoji ;) 
 3. Playlisty dla poszczególnych progów
  Jeśli udostępniasz różne materiały dla Patronów z różnych progów - załóż playlisty z nazwami progu! Wówczas każdy Patron łatwo dotrze do materiałów, przeznaczonych właśnie dla niego.