Patronite umożliwia budowanie relacji między utalentowanymi twórcami, sportowcami, wolontariuszami czy organizacjami a ich odbiorcami, ułatwiając jednocześnie pozyskiwanie finansowania na zasadzie subskrypcji, w oparciu o zaangażowanie Patronów.

Mówiąc wprost: Patroni wspierają Autora za pomocą comiesięcznych, regularnych wpłat, a Twórca odwdzięcza się, zapewniając Patronom dostęp do wyjątkowych nagród i budując z nimi głębokie, zażyłe relacje. Dzięki temu mechanizmowi Patronite już od ponad pięciu lat zmienia model finansowania (i funkcjonowania) kultury!

Dla Autorów jest to sposób na utrzymywanie się z muzyki, YouTuba, blogów, sportu, działań społecznych czy innych rodzajów twórczego działania. Dla odbiorców – fanów, widzów, czytelników – jest to unikalna okazja, umożliwiająca tworzenie głębokich relacji z Twórcą, a także zapewniająca dostęp do wyjątkowych nagród, takich jak przedpremierowe nagrania, ekskluzywne, zamknięte grupy na Facebooku, live streamy, czy wreszcie spotkania z ulubionymi twórcami.