Wpłaty mogą być realizowane za pomocą wybranej metody: 

1. Tpay - Patroni mogą wykupić subskrypcje na określony czas (np. trzy miesiące) opłacając cały okres z góry, korzystając ze zwykłego przelewu bankowego (np. wybierając próg 10 zł i 3 miesiące wsparcia, Patron opłaci 30 zł. Na konto Autora co miesiąc, przez trzy miesiące wpływać będzie dziesięciozłotowa subskrypcja).

2. PayPal - subskrypcja, która automatycznie odnawia się co miesiąc (np. każdego 10. dnia miesiąca, pobierane będzie 10 zł).

3. Imoje - umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Wyróżnia go niska prowizja operatora, która wynosi zaledwie 1%. 

4. Mangopay - subskrypcja za pomocą karty płatniczej, kwota jest automatycznie pobierana co miesiąc. 


Ważne! Na swoim profilu warto włączyć tylko jedną metodę płatności kartą, by cały proces płatności był intuicyjny dla potencjalnego Patrona. W tym momencie najczęściej wybieraną metodą płatności kartą jest Imoje z racji niższych prowizji (sprawdź tabelę prowizji operatorów płatności).


Na etapie tworzenia profilu, Autor musi podać numer polskiego konta bankowego. W momencie aktywacji, automatycznie włączone zostają płatności Tpay i PayPal. By uruchomić płatności za pomocą Imoje lub Mangopay, konieczne są dodatkowe kroki (opisane wyżej).

 

Ważne - by móc przyjmować środki za pomocą tych metod płatności, musisz przejść proces weryfikacji danych i posiadać numer konta bankowego, przypisany do profilu.


Ostatnia sprawa - jak wynika z badań, im więcej metod płatności uruchomionych jest na profilu, tym większa szansa na to, że Patron wesprze danego Autora!