Wpłaty mogą być realizowane za pomocą wybranej metody: 

1. Tpay - Patroni mogą wykupić subskrypcje na określony czas (np. trzy miesiące) opłacając cały okres z góry, korzystając ze zwykłego przelewu bankowego (np. wybierając próg 10 zł i 3 miesiące wsparcia, Patron opłaci 30 zł. Na konto Autora co miesiąc, przez trzy miesiące wpływać będzie dziesięciozłotowa subskrypcja).

2. PayPal - subskrypcja, która automatycznie odnawia się co miesiąc (np. każdego 10. dnia miesiąca, pobierane będzie 10 zł).

3. Imoje - umożliwia Patronom cykliczne wsparcie z wykorzystaniem kart płatniczych i kredytowych. Wyróżnia go niska prowizja operatora, która wynosi zaledwie 1%. 


Ważne! Na swoim profilu warto włączyć tylko jedną metodę płatności kartą, by cały proces płatności był intuicyjny dla potencjalnego Patrona. W tym momencie najczęściej wybieraną metodą płatności kartą jest Imoje z racji niższych prowizji (sprawdź tabelę prowizji operatorów płatności).


Na etapie tworzenia profilu, Autor musi podać numer polskiego konta bankowego. W momencie aktywacji, automatycznie włączone zostają płatności Tpay i PayPal. By uruchomić płatności za pomocą Imoje, konieczne są dodatkowe kroki (opisane wyżej).

 

Ważne - by móc przyjmować środki za pomocą tych metod płatności, musisz przejść proces weryfikacji danych i posiadać numer konta bankowego, przypisany do profilu.


Ostatnia sprawa - jak wynika z badań, im więcej metod płatności uruchomionych jest na profilu, tym większa szansa na to, że Patron wesprze danego Autora!