Najpopularniejszą metodą płatności na Patronite jest obecnie Karta płatnicza, obsługiwane przez ING Bank Śląski. Karta płatnicza pozwala na cykliczną płatność za pomocą kart - ta metoda jest nie tylko chętnie wybierana przez Patronów, ale i zdecydowanie najkorzystniejsza dla Autorów (z racji niskiej prowizji operatora, wynoszącej zaledwie 1%! Prowizje pozostałych operatorów można znaleźć tu: Tabela prowizji Operatorów Płatności).


Jak zmienić sposób opłacania subskrypcji z Mangopay/PayPala na Kartę płatniczą?

1. Po pierwsze, należy się zalogować do swojego profilu. W sekcji "Aktywne subskrypcje" przejdź do kafelka subskrypcji wspieranego Autora i zweryfikuj, kiedy wypada data następnego pobrania. 

2. Na dwa-trzy dni przed kolejnym pobraniem, kliknij przycisk "Anuluj wsparcie". Warto poczekać do tego momentu, żeby płynnie przejść od jednej aktywnej subskrypcji do drugiej. Możesz też od razu anulować subskrypcję i założyć nową (tu jednak okresy wsparcia mogą się na siebie nałożyć)

3. Teraz przejdź na profil Autora.

4. Następnie wybierz odpowiadający Ci próg i kliknij na niego (podświetli się na niebiesko i pojawi się informacja „Zostań Patronem”).

5. Z listy dostępnych metod płatności, wybierz płatność kartą płatniczą (Imoje), która pozwala na opłacenie subskrypcji za pomocą dowolnej karty Visa lub Mastercard (również zagranicznych!). Co miesiąc kwota opłacanego progu będzie pobierana z karty płatniczej.


6. Po wyborze tej metody od razu zostaniemy zapytani, czy chcemy również wspierać Patronite

    a) jeśli chcemy wspierać możemy wybrać próg: 3, 5, 9, 19 lub 29 zł 

    b) jeśli nie chcemy wspierać musimy kliknąć przycisk “Nie chcę wspierać”

    7. Naciskamy “Potwierdzam i płacę

    8. Teraz trzeba zarejestrować kartę

    9. Po wpisaniu danych musimy kliknąć “Zapłać” 

10. Później musimy nacisnąć przycisk "wróć do sklepu".

11. Na adres mailowy, przypisany do profilu Patronite, zostanie wysłane potwierdzenie transakcji.

I już możesz cieszyć się z korzyści, które zapewnia nam bycie Patronem!